Workshop Studiofotografie
Waarom deze workshop?
✔️ Kleine cursusgroepen
✔️ Veel persoonlijke aandacht
✔️ Inclusief digitale gear guide
✔️ Fotobeoordeling via online platform
✔️ 6000+ tevreden cursisten per jaar
✔️ Ervaren docenten
✔️ Duidelijke & snelle communicatie
🌳 CO2-compensatie via Trees for All
🏷️ 15% korting bij Budgetcam


Deze workshop studiofotografie gaat helemaal over het maken van mooie studiofoto's. Dit is de ideale workshop voor iedereen die meer wil leren over het fotograferen van mensen met behulp van studiolampen. Er geldt een maximum van zeven deelnemers zodat er veel persoonlijke aandacht is en iedereen voldoende tijd heeft om te fotograferen.
Let op: je moet wel enige basiskennis hebben van fotografie, maar het is niet noodzakelijk voor deze cursus om eigen studiolampen te bezitten.
Wat mag je verwachten van de workshop studiofotografie?
We laten je zien hoe je een vliegende start als studiofotograaf maakt. We gaan met een model en een set professionele studioflitsers aan de slag in een fotostudio, waarbij je alles leert over licht en het naar jouw hand zetten hiervan. Ook ga je veel leren over hulpmiddelen die handig zijn voor studiofotografie. Denk hierbij aan grids en reflectors.
Een groot voordeel van deze cursus is dat er ook live gedemonstreerd wordt, en dat je de foto's op een groot scherm binnen ziet komen. Zo zie je gelijk wat het effect van een bepaalde lichtopstelling is, en hoe eventuele problemen opgelost kunnen worden. Natuurlijk ga je zelf ook aan de slag met het model.
Wat wordt er zoal besproken en wat ga je doen?
Hieronder een aantal van de onderwerpen die op deze workshopdag langskomen:
- Welke camera-instellingen je gebruikt bij studioflitsers en andere basiskennis voor studiofotografie
- Verschil in lichtkwaliteit en het herkennen en het toepassen hiervan: hard licht, zacht licht en meer
- Uitleg over verschillende lichtvormers, accessoires, grids en reflectors
- Je gaat werken met één en met meerdere flitskoppen
- Je leert niet alleen hoe je licht kan toevoegen, maar ook hoe je licht juist kan beperken (vlaggen)
- Ook ga je aan de slag met high-key en low-key fotografie
- Tussendoor zal er (als de tijd het toestaat) ook live gedemonstreerd worden wat het effect van verschillende brandpuntsafstanden op een portret nou precies is.
- Daarnaast leer je ook veel over het aansturen van een model
Aan het einde van deze dag kun je gelijk in je eigen studio aan de slag en, gewapend met alle nieuwe kennis, aan je eigen stijl werken. Na het volgen van deze workshop heb je ook alle benodigde kennis voor de geavanceerde masterclass creatieve studiofotografie. Hier leer je hoe je licht creatief kunt toepassen in een studiosetting.
Wat zijn de vereisten om deel te nemen?
Het is belangrijk dat je weet je wat de begrippen diafragma, sluitertijd en ISO-waarde betekenen en hoe je deze kunt instellen op de camera. Je moet dus de basiskennis van fotografie onder de knie hebben. Als je bijvoorbeeld onze basiscursus fotografie op locatie of online hebt gevolgd kun je aan deze workshop deelnemen. Het is niet nodig om eigen studioflitsers te bezitten.
Locatie en docent
De workshop studiofotografie wordt gehouden in Nootdorp. De fotostudio is makkelijk te bereiken met het openbaar vervoer, er stopt een bus op enkele minuten lopen afstand van de workshop locatie. Ook is het mogelijk om in de omgeving gratis te parkeren.
Voor deze workshop hebben we een samenwerking met professioneel beauty, fashion & portretfotografe Ymke Myrte. Naast haar ervaring als fotografe heeft zij ook veel ervaring in het geven van workshops. Haar talent om complexe dingen beeldend, begrijpelijk en gestructureerd uit te leggen, zorgt ervoor dat de workshops die ze geeft voor iedereen goed te volgen zijn.
Data cursus
Hieronder vind je ingeplande data waarvoor je momenteel kunt aanmelden. Wil je op de hoogte blijven van nieuwe data die we inplannen? Vul ons interesseformulier in.
- Zondag 27 oktober 2024 van 10:00 t/m 16:00 uur - (volgeboekt)
- Zondag 12 januari 2025 van 10:00 t/m 16:00 uur - (volgeboekt)
- Zondag 9 maart 2025 van 10:00 t/m 16:00 uur - (volgeboekt)
- Zondag 6 april 2025 van 10:00 t/m 16:00 uur - (volgeboekt)
Gaat de workshop door bij slecht weer?
Het fijne van deze workshop is dat deze ook door kan gaan bij minder goed weer. De gehele workshop wordt in een fotostudio gegeven.
Prijs
De prijs van deze workshop studiofotografie is nu 235 euro incl. btw. Dit is inclusief koffie/thee/frisdrank en een lunch tijdens de workshop. Het is mogelijk een factuur met btw te ontvangen.
Aanmelden voor de workshop studiofotografie
Ben je ook enthousiast en wil je graag meedoen met deze cursus? Selecteer dan bovenaan de datum waarop je wilt deelnemen en voeg de cursus toe gaan de winkelmand. Je kunt daarna direct betalen via iDEAL, Bancontact, Visa of Mastercard.
DIRECT AANMELDEN
Docente | Ymke Myrte |
---|---|
Locatie | Gildeweg in Nootdorp (gratis parkeren) |
Aantal deelnemers | 5 tot 7 |
Inclusief | – Koffie / thee / frisdrank |
99 beoordelingen voor Workshop Studiofotografie
Schrijf een beoordeling Reactie annuleren
Waarom deze workshop?
✔️ Kleine cursusgroepen
✔️ Veel persoonlijke aandacht
✔️ Inclusief digitale gear guide
✔️ Fotobeoordeling via online platform
✔️ 6000+ tevreden cursisten per jaar
✔️ Ervaren docenten
✔️ Duidelijke & snelle communicatie
🌳 CO2-compensatie via Trees for All
🏷️ 15% korting bij Budgetcam


Misschien heb je interesse in:

Een duidelijke uitleg van hoe te werken met studioflitsers. In een prettige en ontspannen sfeer. Veel geleerd. Dank je Ymke.
De workshop wordt op een hele prettige manier gegeven. En behalve dat ook nog eens heel leerzaam met goede tips. Ik kijk er met voldoening op terug. Dankjewel Ymke!
Leerzame en praktische studioworkshop met professioneel model.
Wat een fijn persoon is Ymke!
Legt alles duidelijk uit en heeft op elke vraag een antwoord. Onder de indruk van haar enthousiasme en kennis 😀
Inspirerende, gezellige, leerzame workshop.
Super nuttige en leuke dag. Tips gehad waar ik veel aan heb. Lekker veel praktijk zodat je zelf kan experimenteren. Aanrader!
Het was een heel leuke, leerzame en inspirerende dag. De studio was heel ruim en er waren allerlei attributen aanwezig. Er was eerst een stukje theorie over licht en de verschillende lichtvormers die je kunt gebruiken in de studio. Er was ook genoeg ruimte voor vragen tussendoor. Er was veel afwisseling tussen theorie en praktijk, we hebben met vijf verschillende lichtsettingen (bijv. high key en low key) mogen spelen. Wat erg fijn was dat het technisch ook zo soepel geregeld was, bijv. de docente maakt een voorbeeldfoto’s en dan zie je het resultaat gelijk via de beamer. Ook kon iedereen met z’n eigen camera foto’s maken en experimenteren met de lichtvormers. Het model was heel vriendelijk en geduldig en van haar leer je ook dingen. En niet te vergeten we hadden een toffe enthousiaste docente, topdag dus!
En je krijgt een handig naslagwerk achteraf.
Leerzame, leuk workshop. Fijne balans tussen theorie en praktijk, uitgebreide en fijne hand-out. Een aanrader.
Goede en leerzame workshop!
Een leuke en nuttige workshop door enthousiaste en kundige Ymke
Geweldig leerzaam en gezellige workshop. Duidelijk theorie en ontzettend leuk afwisseling in de praktijk. Mag voor mij tot 17uur duren ipv 16uur. Was net even te kort, had graag nog meer foto’s willen schieten 🙂
Alleen sterrenclassicificatie ingevuld
Alleen sterrenclassificatie ingevuld
Alleen sterrenclassificatie ingevuld
De docent creëerde een ontspannen sfeer en ik kon vragen stellen als ik iets niet goed begreep. Hij gaf heel veel informatie en heb heel veel van opgestoken.
Alleen sterrenclassificatie ingevuld
Alleen sterrenclassicificatie ingevuld
Alleen sterrenclassicificatie ingevuld
Gisteren heb ik de workshop studiofotografie gevolgd bij Jose in Berkel. Ik vond het top. De enthousiaste uitleg van Jose, het oefenen met verschillende lichtopstellingen, je krijgt echt heel veel informatie. Model en MUA Veerle was ook een toppertje. Een echte aanrader als je overweegt om aan studiofotografie te gaan doen, of daar al mee bezig bent.
Alleen sterrenclassificatie ingevuld
Alleen sterrenclassificatie ingevuld
Prima workshop, waardoor je tools en zekerheid meekrijgt om zelf met studioforografie aan de slag te gaan.
Ik heb nu portret en studio fotografie gevolgd bij Jose. Hij is zoals hij zelf al zegt soms lekker chaotisch maar dat maakt het juist zo gezellig. Ik heb veel geleerd en hoop op advies van Jose in de toekomst betere apparatuur te kunnen aanschaffen.
Hele leuke en leerzame dag. Fijn dat het klein groepje was zodat iedereen aanbod kan komen om te oefenen.
Wellicht nog iets meer de nadruk geven op de beginnende fotografen die nog geen of nog niet zo uitgebreide set studioflitsers hebben. Verder was het hartstikke leuk en interessant om van Jose da Silva te leren. Hij was erg enthousiast en kon ons van alles vertellen en leren. De dag was zo voorbij.
Het was gewoon een plezierige dag, alles goed uitgelegd ….!
Na de cursus Portretfotografie heb ik de cursus Studiofotografie gedaan. Deze cursussen sluiten goed op elkaar aan. Na een goede uitleg is er voldoende gelegenheid om zelf met een model te experimenteren. Veel geleerd, inspirerende en kundige fotograaf, mooi en ervaren model, goede locatie, prachtige foto’s.